TEMA KOLEJİ BALGAT KAMPÜSÜ 6.GELENEKSEL GİRİŞİMCİLİK YARIŞMASI

170 ülkede kutlanan Global Girişimcilik Haftası Mart ayının ilk haftası olarak ülkemizde kutlanmaktadır.

Girişimcilik yarışmaları özellikle gençler arasında girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve farkındalığın arttırılması açısından oldukça önemlidir. Bu yarışmalar çocuklarımızın yaşadıkları çevreyi gözlemleme, etrafındaki insanların ihtiyaçlarını anlama, bu ihtiyaçlara çözümler üreterek farkındalıklarını arttırma gibi pek çok olumlu sonuç doğurmaktadır.

Zamanımızın en büyük gerekliliklerinden biri olan girişimciliğin, bir üretim faktörü olarak, ayakları yere basan bir ekosisteme ihtiyacı bulunuyor. Sivil Toplum Kuruluşlarından özel sektöre, devlet kurumlarından derneklere kadar birçok paydaş, girişimcilik ekosistemini erken aşamada desteklemek, iş fikirlerini hayata geçirmek adına yarışmalar düzenliyor.

Tema Koleji genç girişimcileri merak eden, araştıran, sorgulayan, hayal gücü gelişmiş, alternatif çözüm yolları bulabilen, duyarlı ve üretken bireylerdir. Edindikleri bilgi birikimleriyle ihtiyaçları ve hayalleri doğrultusunda yeni bulgulara ulaşmaya çalışan öğrencilerimiz, yeni fikirlerini ve ürünlerini bizlerle paylaştı.

Yarışmada juri üyesi olarak bizlerle kıymetli görüşlerini paylaşan, Kadın Hareketi Derneği’nin kurucu üyesi ve genel başkanı, Emek Üreticileri Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü sivil toplum gönüllüsü Prof. Dr. Sayın Elif LOOĞLU’na, Salur Şirketlerinin Sahibi Sayın Hasan SALUR’a, Mimar Sayın Kübra ERDOĞAN’a, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi Sayın Arzu PINARCIOĞLU ‘na teşekkürlerimizi sunarız.

İlkokul 6. Geleneksel Girişimcilik Yarılması Birincisi Ali Tuna, İkincisi Ayça Teke ve Üçüncüsü Ece Doğruer. Öğrencilerimiz tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ortaokul 6. geleneksel Girişimcilik Yarışması Birincisi Kerem Kaya, İkincisi Emre Aydın, Üçüncüsü Ecrin ToL – Duru Gege – Beril Sadioğlu. Öğrencilerimiz tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Üreten toplumların tüketen toplumlara göre daha gelişmiş olması, hızlı ve çok kanallı bilgi akışı nedeniyle bilen değil, bilgiyi kullanan toplumların ilerliyor olması sebebi ile girişimcilik yarışmasını ve yeni fikirleri önemsiyor öğrencilerimizin girişimcilik ruhlarını ortaya çıkarmak için çalışıyoruz. 6. Geleneksel Girişimcilik yarışmasında dereceye giren ve katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.