İLKLERİN OKULU TEMA

Tema ailesi olarak kültürümüzün önemli yapı taşlarından olan UNESCO SOMUT OLMAYAN KÜLTÜR MİRASI listesine de giren DEDE KORKUT’U anma etkinliğini gerçekleştirdik

Türk edebiyatı tarihinin büyük alimi Prof. Fuat Köprülü’nün  söylediği üzere “Bütün Türk edebiyatını terazinin bir kefesine,  Dede Korkut’u öbür kefesine koysanız, yine Dede Korkut ağır basar.” Sözünden hareket ederek Turan Oflazoğlu’nun ‘’KORKUT ATA ‘’ adlı oyunundan Deli Dumrul hikayesine can verdik. Büyük emek veren öğrencilerimiz takdire şayan bir tiyatro sergilediler. Hepsine bir bütünün parçası olma noktasında özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

         Ayrıca vermiş olduğu engin bilgiler için   kıymetli hocamız Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Gülten KÜÇÜKBASMACI ‘ya    Bize bu imkanı sağlayan  kurucularımız  sayın  Dr. Malik Erdoğan ve Nurbanu Erdoğan ‘a , Kampüs müdürümüz Seda ABDÜRREZZAK ‘a , Lise müdürümüz sayın Berrin ÖZMAT ‘ a , tiyatro çalışmalarını yürüten Kastamonu Tema Koleji Türk Dili ve Edebiyatı  Öğretmeni Elif BERBER ‘e Kastamonu Tema Koleji Spor ve Sanat danışmanı Canan PİRCİ ‘ye ayrıca katılımlarıyla bizlere destek olan ANADOLU BİLGELERİ DERNEĞİ ( ABAD) KURUCU ÜYELERİ Ayşe Figen Tan ‘a ve Başak YILMAZTÜRK’e  sonsuz teşekkür ederiz.