Doğan Cüceloğlu ve Polat Doğru ile “Başarıya Götüren Aile” söyleşisi Kastamonu Kampüsü’nde Gerçekleşti

28 Nisan 2019 tarihinde Tema Koleji Kastamonu Kampüsü’nde veli adaylarına özel düzenlenen Doğan Cüceloğlu ve Polat Doğru ile “Başarıya Götüren Aile” söyleşimizi gerçekleştirdik.

Veli adaylarımızın yoğun katılımı ile gerçekleşen söyleşimizde Doğan Cüceloğlu, çocuklarda özgüven gelişiminin öneminden bahsederek, yaşıtlarıyla kıyaslamadan, başkalarıyla yarıştırılmadan, bireysel gelişimlerinin göz önünde bulundurulması gerekliliğini vurguladı. Anne ve babalara kendi hayatından ve deneyimlerinden örnekler vererek “Çocuğunuz bir kez çocukluk yaşayacak; bu dönemi onunla doya doya yaşayın.” dedi.

Yetişen her yeni kuşakla birlikte, onları yetiştiren anne ve babalardan da beklentilerinin arttığından bahsederek, toplumun gelişmesi için öncelikle ailede demokratik bir yapı kurulmasının önemini vurgulayan Doğan Cüceloğlu, söyleşi bitiminde velilerimizin kitaplarını imzalayarak, sorularını cevapladı.

Yazar Polat Doğru, çocukları ile nasıl iletişim kurduğunu, hataları ile yüzleşme ve ders çıkarma fırsatlarıyla “baba olma” deneyimlerinini paylaşarak, anne ve babaların çocuklar üzerinde bilinçli yada bilinçsiz olarak kurduğu baskıların olumsuz yansımalarıdan örnekler verdiği söyleşisi ardından soruları yanıtladı.

Söyleşi programı ardından kurucumuz Malik Erdoğan ve Nurbanu Erdoğan çiçek ve plaket taktimi ile teşekkürlerini dile getirdi.

Güzel söyleşileri için Değerli Doğan Cüceloğlu’na ve Polat Doğru’ya teşekkürler ediyoruz.