Her Şey Seninle Güzel Atam

 9 Kasım 2018 Cuma günü 4.sınıflarımızın hazırladığı “Her Şey Seninle Güzel Ata’m” temalı  anma programımız gerçekleştirilmiştir. Programımızda “Hatıralarda Atatürk, Şarkılarda Atatürk ve Atatürk Oratoryosu” ile Ata’mızı büyük bir özlemle andık.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve  onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için tüm öğrencilerimizle 10 Kasım, saat dokuzu beş geçe, okulumuzun bahçesinde  de  Atatürk büstüne çelenk koyup saygı duruşunda  bulanarak  İstiklal Marşı’mızı öğrencilerimiz,öğretmenlerimiz ve siz değerli velilerimizle bu özel günü birlikte yaşadık.

“İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir. O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur.” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde “Biz” olmayı hedefine koyan Tema Koleji Ailesi olarak Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 80. yıl dönümünde  saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.